Seminaryjska Kielce
Informacje o projekcie
Rok: 2015 Faza: projekt budowlany

 Powierzchnia: całkowita powierzchnia użytkowa budynku – 6782,81 m2

Typ: budynek mieszkalny wielorodzinny Inwestor: Zakład Remontowo – Budowlany Andrzej Kozera Lokalizacja: ul. Seminaryjska w Kielcach

Opis projektu

Zamierzenie inwestycyjne obejmuje budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami i z garażem w podpiwniczeniu. Budynek posiada osiem kondygnacji nadziemnych oraz dwie podziemne. Elewacje wykończono tynkiem silikonowym w dwóch odcieniach szarości i płytami elewacyjnymi Trespa imitującymi drewno. Lekkość bryły uzyskano nadwieszając wyższe kondygnacje nad poziomem kondygnacji +1 (parteru). Nadwieszenie spełnia funkcję zadaszenia przed wejściami do budynku.

Elewacje zostały rozrzeźbione delikatnymi uskokami formowanymi w ociepleniu oraz wcięciami loggi i dużymi balkonami. Od strony zachodniej na kondygnacji +2 ( I piętro) na całej szerokości budynku zaprojektowano balkon. Od strony południowej na I piętrze zlokalizowano tarasy, a na wyższych kondygnacjach balkony. Wzdłuż wschodniej granicy działki poprowadzono rampę zjazdowa do parkingu podziemnego oraz wjazd na teren  dziedzińca.

W ramach inwestycji została zaprojektowana budowa parkingu zewnętrznego,  zawierającego 4 miejsca postojowe w tym jedno dla niepełnosprawnych, urządzenie zieleni, wycinka drzew będących w kolizji z projektowaną budową, oraz budowa ogrodzenia zostaną wykonane na podstawie odrębnego opracowania.

Klatki schodowe i szyby windowe zostaną wyposażone w urządzania do usuwania dymu w przypadku pożaru budynku podłączone do Systemu Sygnalizacji Pożaru.