O firmie

Firma

Pracownia architektoniczna Tera Group działa od 2010 na regionalnym, jak i ogólnopolskim rynku projektowo-budowlanym.
Założycielami oraz wiodącymi projektantami są architekci : Paulina Bogdał-Śmierzyńska i Konrad Śmierzyński.

Główne założenia naszej firmy to: profesjonalizm, efektywność, skuteczność działania oraz zadowolenie i satysfakcja inwestora ze zrealizowanej inwestycji.Tworzymy projekty indywidualne, dostosowane do wszelkich potrzeb oraz wymagań naszych klientów. Ścisła współpraca z inwestorem oraz twórcze i indywidualne podejście do projektowania architektonicznego pozwalają osiągnąć najlepsze efekty.

TERA GROUP jako biuro projektowe  składa się z dwóch specjalistycznych bloków takich jak:

Pracownia Architektoniczna odpowiedzialna za Architekturę i Projekty Zagospodarowania Terenu, Projekty domów, Projekty ogrodów.

Pracownia Wnętrz, która odpowiedzialna jest za projekty wnętrz usługowych, handlowych i prywatnych

Architektura jest dla nas postrzeganiem świata poprzez "właściwą" formę, linię, barwę, która w doskonały sposób spełnia wymagania funkcjonalno-przestrzenne.


Cel

Naszym celem jest  dostarczenie projektów na najwyższym poziomie zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym. 

 

Zarządzanie projektami


TERA GROUP PRACOWNIA ARCHITEKTONICZNA  zapewnia wszystkie składowe profesjonalnej realizacji projektu budowlanego i wykonawczego.
Zarządzanie projektem to inaczej optymalizacja czasu i kosztów w procesie projektowym i realizacyjnym.Hasło przewodnie systemu zarządzania Tera Group  to : efektywnie, skutecznie, terminowo.Zarządzanie projektem w Tera Group to skuteczna praca naszego zespołu, który tworzą menagerzy, kierownicy oraz architekci asystenci. Każdy projektu jest kształtowany  w dwóch  wyspecjalizowanych  jednostkach projektowych - dział koncepcji oraz  dział techniczny.

Proces projektowy

Po przeprowadzeniu pierwszych spotkań z klientem, rozmów i analiz związanych z potencjałem działki, przechodzimy do stworzenia koncepcji oraz spisu niezbędnych dokumentów formalno-prawnych, które są konieczne do dalszej pracy projektowej. Po przygotowaniu koncepcji funkcjonalnej, która jest prezentacją naszych umiejętności projektowych, nasz zespół zagłębia się w szczegóły techniczne i materiałowe. Przeprowadzamy szereg doświadczeń wizualnych by stworzyć oczekiwany efekt proponowanych rozwiązań architektonicznych. Po akceptacji koncepcji przechodzimy do opracowywania projektu budowlanego. Projekty są konsultowane ze wszystkimi projektantami branżowymi, rzeczoznawcami w zakresie BHP; Sanepid i P.POŻ.


Zakres działalności

MIASTA W KTÓRYCH PROJEKTUJEMY:

Od 2014r. firma Tera Group działa w następujących województwach:

-świętokrzyskie

- mazowieckie

- małopolskie

-podkarpackie

PROJEKTOWANE PRZEZ NAS OBIEKTY:

- budynki mieszkalne wielorodzinne

- budynki usługowe komercyjne

- budynki użyteczności publicznej

- budynki przemysłowe

- budynki mieszkalne- jednorodzinne

- przestrzenie publiczne

 

Historia

 Przez ostatnie lata zrealizowaliśmy projekty architektoniczne w zakresie koncepcyjnym, budowlanym, wykonawczym wraz z nadzorami autorskimi i budowlanymi. Powstały projekty o zróżnicowanej tematyce :mieszkaniowej - jedno i wielorodzinnej, budynki użyteczności publicznej, budynki handlowe i usługowe, wnętrza komercyjne, usługowe oraz prywatne wnętrza domów i mieszkań. Uczestniczyliśmy w tworzeniu nowych brandów, przyczynialiśmy się do rozwoju już istniejących na rynku polskim i zagranicznym, rewitalizowaliśmy istniejące galerie handlowe, tworzyliśmy standardy wykonawcze salonów znanych marek na rynku budowlanym, jak i handlowym, wyposażaliśmy przestrzenie biurowe w meble i wszystkie niezbędne akcesoria.


Mieliśmy okazję pracować zarówno dla prywatnych Inwestorów, placówek państwowych, firm deweloperskich z Polski i Europy, jak i firm które stawiały pierwsze kroki na rynku deweloperskim. Za każdym razem wynosiliśmy z tego nowe doświadczenia, często cenne zawodowe kontakty, również serdeczne przyjaźnie, które trwają do dziś i owocują dalszymi zleceniami i realizacjami. Zawdzięczamy to dbałości nie tylko o sam projekt i dobro Inwestora, ale i wyjątkową atmosferę pracy w zespole pełnobranżowym i wykonawczym oraz relacje – zarówno z klientem, jak i podwykonawcami. Zespół projektowy stanowi grupa  specjalistów, którzy w pełni są świadomi czym jest architektury, są kreatywni i pełni zapału do działania

 


Doświadczenie i zasoby

Doświadczenie zdobywaliśmy w renomowanych biurach projektowych i wykonawczych w Polsce i za granicą. W skład zespołu projektowego wchodzą architekci, architekci wnętrz, informatycy, graficy komputerowi, inżynierowie. Projektujemy i realizujemy nasze produkty z pasją i zaangażowaniem. Pracujemy na legalnym oprogramowaniu 3D max, V-Ray, AutoCAD, Photoshop. Itp. Dzięki temu nasza praca jest efektywna i skuteczna. Dzięki inwestycji w pracownię projektową osiągamy najwyższą jakość oferowanych usług naszym klientom.


Pracownia wnętrz


Pracownia wnętrz to sektor naszej działalności, który odpowiedzialny jest za kompleksowe przygotowanie i opracowanie projektów wykonawczych wnętrz. Projektujemy i realizujemy wnętrza komercyjne, państwowe, przestrzenie biurowe i prywatne wnętrza domów i mieszkań. Odpowiedzialni jesteśmy za kwestie zamówień i doborów materiałów oraz za projektowanie mebli i ich realizację. Oferujemy również naszym klientom poszczególne materiały wykończeniowe np. podłogi, tapety, elementy dekoracyjne jak np. beton architektoniczny, kominki i inne elementy wchodzące w skład wykończenia danego wnętrza.