Budynek biurowo-mieszkalny Apollo Ventus na aleji IX wieków
 w Kielcach

Inwestor
APOLLOPLAST Inwestycje Sp. z o. o. Sp.k.
Powierzchnia
9532,18 m²
Lokalizacja
Aleja IX Wieków, Kielce
Data realizacji
XI 2017 - IV kwartał 2019

Budynek o funkcji biurowo-mieszkalnej zlokalizowany jest w ścisłym centrum Kielc. Mieści 3069,91 m² powierzchni usługowej rozlokowanej w 37 lokalach oraz 3502,94 m² w 50 lokalach mieszkalnych o zróżnicowanej powierzchni użytkowej. Budynek wyposażony jest w 2 parkingi – jeden przeznaczony dla części usługowej o ilości 13 miejsc, oraz dla mieszkańców, mieszczący 52 miejsca.

Znakomita lokalizacja obiektu zapewnia bliski dostęp do najpotrzebniejszych usług. W pobliżu znajdują się liczne obiekty handlowe, usługowe czy kulturowe. Dzięki niemal bezpośredniemu sąsiedztwu bulwaru rzeki Silnicy, zyskujemy ciągły kontakt z przyrodą. W okolicy znajdują się również zielone skwery oraz Miejski Park im. Stanisława Staszica. Obiekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta – Alei IX Wieków. W bliskim sąsiedztwie dostępna jest baza hotelowa – hotel Qubus i Ibis.

Budynek jest podzielony jest na 3 strefy funkcjonalne – część usługowo-biurową, część mieszkalna oraz garaże zlokalizowane pod budynkiem i na parterze.

Część parterowa od Alei IX Wieków, od Mojżesza Pelca oraz częściowo od ulicy Piotrkowskiej przeznaczona jest na lokale usługowe z wejściem bezpośrednio z ulicy. Od Alei IX Wieków w centralnej części budynku zlokalizowane jest główne wejście do części biurowej, która to zlokalizowana jest po północnej stronie budynku – od Alei IX Wieków.

Część mieszkalna zlokalizowana jest w południowej części budynku przez co mieszkania mają otwarcie widokowe na centrum miasta oraz pałac biskupów krakowskich, natomiast są odcięte od uciążliwości Alei IX Wieków Kielc.

Część mieszkalna liczy pięć kondygnacji, które są ulokowane nad usługowym parterem, dzięki czemu lokale mieszkalne nie mają bezpośredniego kontaktu z gwarem ulicy. Wejścia do klatek części mieszkalnej zlokalizowane są od ulicy Mojżesza Pelca oraz od projektowanego pasażu spacerowego który będzie zlokalizowany bezpośrednio przy zachodniej pierzei obiektu.

Zobacz również