Centrum Biurowo-Usługowe przy ulicy Zagnańskiej w Kielcach

Inwestor
Grupa MAC, Kielce
Powierzchnia
60 tys. m²
Lokalizacja
ul. Zagnańska, Kielce
Data realizacji
2020 - 2022

Na terenie znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Witosa-Zagnańska w Kielcach powstaną cztery biurowce wpisane w wielofunkcyjny kompleks pełen zieleni.
W budynkach zastosowane zostaną najnowsze rozwiązania miast inteligentnych tzw. „smart cities”. Smart budynki to z jednej strony nowoczesne technologie, rozwiązania ekologiczne i zrównoważony rozwój, a z drugiej, biura odpowiadające potrzebom pracowników. Autorem koncepcji jest kielecka pracownia architektoniczna Tera Group odpowiedzialna między innymi za mieszkalno – usługowe kompleksy powstałe w centrum Kielc.

Kompleks biurowy przy Zagnańskiej ma być wręcz pionierskim przedsięwzięciem, które ma zadanie wykreować nową północną część miasta, a także uporządkować urbanistycznie istniejącą przestrzeń. Inwestycja jest pierwszym krokiem dla rozwoju sąsiednich działek, a także ma nadać obecnej powierzchni charakter i uporządkować ją architektonicznie.
Na działce o łącznej powierzchni 60 tys. m² przewidziana jest budowa 4 biurowców, z czego wyższe będą 15 piętrowe, natomiast pozostałe będą posiadać około 7 kondygnacji. Każdy z budynków wyposażony będzie w systemy fotowoltaiczne umożliwiające odzyskiwanie energii oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Na parterze budynków mieścić się będą lokale usługowo – handlowe.

Ideą założenia jest projektowanie dla użytkownika, stąd też Tera Group uwzględnia w projekcie-zielone strefy relaksu, wydzielenie przestrzeni gdzie ludzie będą mogli korzystać z usług oraz odpoczywać. Identyfikacja poszczególnych budynków także jest ważna, pracownia architektoniczna proponuje architekturę zróżnicowaną, indywidualną dla każdego z etapów budowy.
W ramach realizacji pierwszego etapu inwestycji powstanie 13 tysięcy m² powierzchni użytkowej. Budowa rozpocznie się w 2020 roku. Inwestycja przy Zagnańskiej adresowana jest zarówno do powstających firm, jak i dużych koncernów, które dotychczas nie mogły skorzystać z tak nowoczesnych, przestrzennych powierzchni biurowych.

Zobacz również